Nový ročník Třebíčské ligy začal v Okříškách 5 sed

Vydáno dne 14. 06. 2006 (4800 x přečteno)

Dne 11.6.2006 začal nový ročník hasičské Třebíčské ligy v požárním sportu. Počasí se konečně umoudřilo a Red Bull team zajistil přísun energetických nápojů pro většinu návštěvníků, to zajišťovalo kvalitní podmínky pro každého i přes to, že trať v Okříškách je přece jen do kopce který má dosti citelné převýšení, a když hold někdo nebyl fyzicky dostatečně připraven, tak tam prostě dolétl :-)

Teď již k samotným závodům, mezi muži se sešlo 27 družstev a družstev žen přijelo 6. Jako první se na start postavili domácí, a i přes zdravotní problémy na rozdělovači a na to kolik toho kluci letos naběhali, dosáhli času 19.77s a dělili se s Petrovicemi „B“ o 14. místo, mimo jiné kluci z Petrovic „B“ se začínají pěkně rozjíždět, na pravém proudu měli 18.34s.

Ve velké míře se projevila pauza v Extralize, do Okříšek přijeli Petrovice, Urbanov a Čechtín, kteří pravděpodobně budou promlouvat letos hlavně do extraligy, ale každopádně zde předvedli parádní útoky, Urbanov základní kolo vyhrál, Petrovice byly druhé a Čechtínská sedmnáctka stačila až na 4. místo, třetí skončily prozatím velmi pěkně rozjeté Litovany, Finálovou pětku uzavíraly Benetice časem 17.84s.

Velké zklamání prožil Předín, kluci ukázali velmi pěkný útok ale bohužel, Standa na levém proudu nestačil dát proudnici a tak trošku zahradničil, na pravém proudu jinak velmi pěkná 17.90s. Podobně za svím očekáváním skončili a Hvězdoňovice a Trnava.

Do Okříšek též zavítali kluci ze Žďáru, okres JH, jako bývalí účastníci extraligy, předvedli nejrychlejší terč (17.18P) a výsledný čas18.23s stačil na 6. místo, kluci příště se na vás opět těšíme!

Soutěž žen po zkrácení tratě zahájili rovněž domácí, které oproti mužům nasadili laťku kterou nikdo nepřekonal (19.16s). Pokrok oproti loňské sezóně ukázali holky z Kožichovic (2. místo – 21.74s) a holky z Čechrána (3. místo – 22.62s). Smůlu měli holky z Předína, které neměli po dokončení útoku (21.52s) sešroubované savice a také holky z Heraltic kterým se tlakem zavřel kohout na rozdělovači na levém proudu.

Finále mužů se běželo na 2 „béčka“ a v něm ukázal svou hlavní motivaci Čechtín, který se jistě těší až bude roztápět ohniště a grilovat čuníka, tak ať vám to hlavně dál tak běhá!

Ve finále žen se nejvíce dařilo Kožichovicím.

K hodnocení soutěže, byla organizačně dobře zvládnutá, počasí už sem říkal, že konečně zmoudřelo a komentátor - 1A, proto snad myslím že není klukům co vytknout a snad je jen pochválit. No a berme vážně příslib kluků z Okříšek že za lepšími výkony pouze s limonádou :-)