Bookmark and Share

Na závěr ligy přijelo 33 družstev do Sokolí a bylo

Vydáno dne 01. 09. 2004 (4270 x přečteno)

29. srpna se konal 4. ročník memoriálu Luboše Švaříčka, byla to poslední soutěž započítávaná do Třebíčské okresní ligy. Přijelo 27 družstev mužů a 6 družstev žen (tímto počtem byl překonán i Letohrad Kunčice). Povrch tratě i okolí základny byl perfektně upraven jen běh zhoršoval dost měkký terén.

O vítězi ligy, i dalších místech, ještě nebylo rozhodnuto, před soutěží byly mezi muži karty rozdány následovně: Okříšky 93 bodů, Kožichovice A 79b, Kožichovice B 65b, Čechtín 54b, Hvězdoňovice 52b a Přibyslavice 43 bodů, tudíš v případě výrazné chyby některého družstva z prvních míst, by se ještě mnohé mohlo změnit. Mezi ženami již bylo vše jisté: prvenství žen z Radonína, 2. místo Okříšek a 3. Kožichovice, nepopulární bramborová zbyla pro Heraltice.

Jako první se chystali na startu muži z Okříšek a nutno uznat že hned z počátku dali ostatním pěknou laťku a nenechali nikoho na pochybách, že by se nechali připravit o 1. místo v lize, terče byly sraženy v čase 19.16 a to tak že oba na setinku stejně, kluci jste letos prostě jedničky!

Ovšem jako druzí se na startu chystali kluci z Čechtína, předvedli útok super třídy a časem 19.05 se tak dostali do čela, škoda zaváhání na pravém proudu, levý byl za 18.17 dnes nejrychlejší!! Jako třetí se postavily na start Kožichovice C, toto mladé družstvo ukazuje že se Kožichovice nemusí bát o svou budoucnost,

pak už přišly na řadu kluci z Koutů, ale bohužel pěkně rozběhlý útok nezvládli oba proudaři a nestihli napojit proudnice.

Pátí se na základně chystali kluci z Hvězdoňovic (loni 2. místo časem 20.42), po zaváhání v Hrotovicích již byly naděje na 3. místo v lize v oblasti teorie, ale přesto se kluci vyhecovali a vyrovnali čas Čechtína 19.05 (18.99L). Hned po nich se na start postavily Kožichovice B, kteří dnes hájily 3. místo před již vedoucími celky a bylo jim jasné že musí udělat kvalitní čas, to se jim s vypětím všech sil povedlo a časem 19.60 (v závodě 6.místo z TR) si 3. místo v lize udrželi. Pak se čekalo co předvede domácí družstvo, kluci nezopakovali útok z Přibyslavic, ale 19.55 jistě nebyl špatný čas. Kožichovice A (loni vyhrály časem 19.16) přišly na start brzo po Sokolí a klukům dnes trať moc nesedla a vyrovnali tak na setinku čas s Kožichovicemi B 19.60 (při čemž Béčko mělo rychlejší první terč). Ale to ještě nebyl závodům zdaleka konec. Přibyslavice, přesto že nebyly ve své stabilní sestavě, na rozdělovači jim vypomohl náš Pavlik, předvedli stejný útok jak Okříšky a zařadily se k nim na 3. a 4. místo časem 19.16. a to zdaleka nebylo vše, když se soutěž blížila ke svému závěru, přicházeli na start postupně družstva i z jiných okresů, nedařilo se určitě podle představ klukům ze Sedlatic, ale čáru přes rozpočet téměř všem udělali kluci ze Sedlejova, když udělali čas 19.16 a mnozí již kroutili hlavou co se to děje s časomírou, ještě o 5 setinek lépe se dařilo klukům z Nevcehlí a zařadili se na konečné 3. místo v soutěži. Do Sokolí zavítal i Újezd u Rosic, který se stává již téměř stálým účastníkem Třebíčské ligy, z okresu Brno a kluci nepředvedli vůbec špatný útok, škoda prostřiku na pravém terči 20.04 (18.89L).

O konečném pořadí soutěže na prvních pozicích tedy muselo rozhodnout finále.

Liga tak skončila mezi muži na předních pozicích bez změn Okříšky si navýšily náskok na čele a suverénně zvítězily Kožichovice A si bezpečně udrželi 2. pozici, Kožichovice B celku s odřenýma ušima udržely 3. místo před Čechtínem a Hvězdoňovicema, za nimi pak skončily Přibyslavice, ostatní družstva již pak byla prvním 6 dost bodově vzdálená, škoda začátku ligy, kdy se Čechtín a Přibyslavice neúčastnili pravidelně a Hvězdoňovicím se první závody nevyvedli, určitě by byl konec s větším nábojem a mužstva by se byly o každý bodík. Výsledky jsou zde:  http://www.firesport.cz/2003/lindex.php?liga=10&akce=poradi

Ve finále ochutnali hořkost porážky Okříšky, kvůli problémům s čerpadlem a téměř stejným časem i Hvězdoňovice, kterým skvěle rozběhlý útok pokazily rozpojené savice v době kdy byla voda již v čase 12.18 na rozdělovači, ale nic na plat výsledkem byl čas 22.29.

Čuníka si tak odvezli Nevcehle (19.43), za nimi skončil Čechtín (19.54), Sedlejov (19.55) a Přibyslavice (19.71).

Mezi ženami se taky dostavilo velké překvapení, první na start šly holky ze Starče a hned se velmi pěkným časem dostali pevně na první místo, které už jim nikdo nedokázal vzít. Hned za ně se velkým zlepšením zařadily holky z Heraltic a 3. skončily holky z Okříšek, nedařilo se ale tolik Radonínu, který se časem těsně pod 22s zařadil na 5. místo za holky z Kožichovic. 6. skončily holky ze Sedlatic.