Litovany - pomsta proudařům

Vydáno dne 04. 08. 2005 (4523 x přečteno)

Minulou neděli se do Litovan sjelo 20 družstev mužů  a 8 družstev žen aby se utkaly o jedny z posledních bodů rozdělovaných v tomto ročníků soutěže. V Litovanech se opět běželo do prudkého kopce, který prověřil rychlost a sílu proudařů.

Se startovním číslem jedna se na start postavili domácí, slušně rozběhl7 útok zakončili časem 20.02s LP 18.55s - jako většina doplatili na velkou vzdálenost od terčů. První, kdo se dostal s časem pod hranici dvaceti sekund, byl Čechtín, a to dokonce i pod 19s - čas 18.58s. Rychlá voda a vyrovnané sestřiky je katapultovaly na první místo. Další, kdo mohl pomýšlet na přední příčky byly, Kožichovice A, dosáhli pěkného času 19.24s a zařadily se na průběžné 2. místo. Hned po Kožichovicích se na start postavili další favorité v podobě Budíkovic, dosáhli času 19.39s a rázem obsadili třetí pozici. Bohužel nástupu se zůčastnili pouze dva členové, a proto nebudou zřejmě bodováni. ( V loňském roce byly v Litovanech potrestány za stejný prohřešek Okříšky a Sokolí )
Smůlu tentokrát měli muži z Kožichovic B, koš nebyl našroubován před sražením terčů a jejich výkon byl hodnocen jako \"D\". Spokojena nebyla se svým výkonem ani Trnava ( 21.44 ). Na letošní sezónu  nic moc.
Pořadím na předních místech zamíchaly ještě Okříšky, které startovaly ze čtrnáctého místa. Okříšky trochu zataktizovaly a nechaly si poslat pomalejší vodu, která proudřům dovolila přiblížit se k čáře stříkání na pět metrů, čas 18.98s znamenal druhé místo.
S vypůjčenými proudaři se tentokrát představily Hvězdoňovice, které dosáhly nejlepšího času dne. Bohužel jen na levém proudu 17.95s, výsledný čas 19.72s a páté místo. Po krátké odmlce se opět představil Předín, kterému se také moc nedařilo čas 21.33s.
 Ve finále se jako tradičně utkalo pět nejlepších družstev. Z finále vítězně vyšly Budíkovice s časem 18.71s.

V kategorii žen se tentokrát nejlépe dařilo Radonínu, druhé místo obsadily Okříšky, třetí Kožichovice. Heralticím se nepodařilo narazit vodu a útok nedokončily, což byla velká škoda, neboť levá proudařka dosahuje kvalit některých můžů. Jeden útok si dokonce úspěšně zaběhla s družstvem mužů ( bohužel si nepamatuji s kým ), kteří na to mohou být právem hrdi.

Co dodat závěrem? Pěkná soutěž, která přinesla neuvěřitelnou vyrovnanost v kategorii mužů na druhém až pátém místě. Poslední dvě soutěže budou doslova bojem o body. Kdo bude letos na bedně? Uvidíme v sobotu v Hrotovicích.